Hakkımızda

Doğu Marmara

DOĞU MARMARA OTOMOTİV ve METAL SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Daha çok İstanbul sınırları içinde plansız sanayileşme ve çarpık kentleşme ile birlikte gerek iş güvenliği, gerek çevre mevzuatına uygun olmayacak şekilde faaliyetini sürdürmeye çalışan özellikle ihracat yapan Metal Sanayicileri için üretim giderek zorlaşmış, zaman kısıtlamaları, lojistik maliyetlerin giderek artması, üretim altyapısının yeterli olmaması, devletimizin sağladığı teşvik uygulamalarından yararlanamaması gibi sebeplerle İstanbul dışında üretim yapmak zorunlu hale gelmiştir.

Doğu Marmara Metal Sanayicileri Derneği de işinde başarılı, ancak üretim yapacak yer sıkıntısı olan ve öz sermayesini işine yatırmak isteyen sanayiciler tarafından kurulmuştur.

Yukarıda bahsettiğimiz sorunlar nedeniyle Sanayinin disipline edilerek, ilk yatırım maliyetlerini düşürüp dünya standartlarında üretim yapan firmalar hedefine ulaşmak için, elbirliği-güç birliği nitelikli donanım ve nitelikli üretim ile toplum kalkınma modeli izlenerek aynı çatı altında minimum maliyetlerle, ihracata ve istihdama önemli ölçüde katkı sağlayacak güçlü sanayiciler hedeflenmektedir.

İstanbul ve çevre illerdeki bahsedilen sorunlar nedeniyle sanayinin geleceği jeopolitik konumu açısından büyük önem arz eden SAKARYA’da şekillenecektir.

Doğu Marmara Metal Sanayicileri Derneği yaklaşık katma değerli şimdilik 160’a yakın sanayici üyesiyle asgari 3.600.000m2 ihtiyacımızın karşılanması halinde yapmayı hedeflediği, ortalama 2.750.000.000 TL yatırımları ve ilk etapta 15.000 kişilik olması öngörülen istihdama sağlayacağı katkıları ile ülkemiz ekonomisindeki yerini almaya hazırdır.

DOĞU MARMARA OTOMOTİV ve METAL SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU